FAQ

  • Які документи мені потрібні для подорожі без візи до країн Євросоюзу?

    Вам необхідно мати біометричний закордонний паспорт, який буде дійсним як мінімум протягом 3 місяців після запланованого повернення в Україну.

  • Чи можу я багаторазово відвідувати країни Євросоюзу в 180-денний період?

    Так, можете. Однак ви повинні уважно рахувати дні вашого перебування, аби не перевищити термін у 90 днів за 180-денний період. Тривалість перебування на території Євросоюзу ви можете вирахувати за допомогою калькулятора

  • До яких держав Євросоюзу можна мандрувати без візи?

    Подорожувати без візи можна територією Євросоюзу, крім двох країн – Великої Британії та Ірландії.

    Безвізовий в'їзд поширюється на:

    • держави-члени Європейського союзу: Австрію, Бельгію, Грецію, Данію, Естонію, Іспанію, Італію, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Португалію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, Чехію та Швецію;
    • держави-члени Європейського союзу, які не входять до Шенгенської зони: Болгарію, Кіпр, Румунію та Хорватію;
    • держави, які не входять до ЄС, проте є учасницями Шенгенської угоди: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

  • Чи дає скасування віз право на безумовний в'їзд на територію держав ЄС?

    Безвізовий режим не надає безумовного права на в'їзд та короткострокове перебування у країнах ЄС. Прикордонна служба має право відмовити у в'їзді до країни, якщо одна або декілька з вимог не будуть виконані.

    При перебуванні на території ЄС не більше 90 днів за 180-денний період умови в'їзду для громадян третіх країн такі:

    • мати діючий біометричний закордонний паспорт;
    • бути у змозі підтвердити мету, умови перебування та фінансову спроможність – як на час запланованого перебування, так і на зворотній шлях;
    • не бути включеним до Шенгенської інформаційної системи (SIS);
    • не становити загрозу громадському порядку, внутрішній безпеці або міжнародним відносинам будь-якої держави-члена ЄС.

  • Які мої права при відмові мені у в'їзді?

    Якщо вам буде відмовлено у в'їзді до країни ЄС на підставі невиконання однієї або декількох з вищевказаних вимог, вам буде видано аргументоване письмове рішення стандартної форми із зазначенням точної причини відмови.

    Особи, яким відмовлено у в'їзді, мають право на апеляцію. Такі звернення повинні проводитися відповідно до національного законодавства країни Євросоюзу, куди був заборонений в'їзд. Крім того, вам буде надана інформація у письмовій формі щодо компетентних органів, які допоможуть підготувати документи на апеляцію.

    Подача такої апеляції не призупиняє дію рішення про відмову у в'їзді.

  • Які документи мені потрібно надати співробітнику імміграційної служби на кордоні?

    Ви повинні пред'явити свій паспорт. Разом із тим вас можуть попросити також надати:

    • квиток для подальших подорожей та зворотній квиток;
    • підтвердження наявності достатніх коштів для перебування та для повернення в Україну;
    • бронювання житла, листи-запрошення в разі візитів, конференцій.

  • Скільки грошей мені потрібно мати при собі, аби подорожувати країнами Європейського Союзу?

    Відповідно до статті 5 (3) Шенгенського прикордонного кодексу такі кошти мають оцінюватися в залежності від кількості днів, мети перебування та середніх цін у зазначеній країні на харчування і проживання, помножених на кількість днів перебування.

    Ви повинні бути у змозі підтвердити, що маєте достатньо коштів на час запланованого перебування та для повернення додому або для транзиту до третьої країни.

    Для підтвердження фінансової спроможності ви можете пред'явити готівку, дорожні чеки та кредитні картки міжнародних платіжних систем.

    Декларації про спонсорство й гарантійні листи/запрошення від осіб, у яких ви плануєте зупинятися, також можуть слугувати доказом фінансової спроможності.

    Баланс картки може бути перевірений у банкоматі, якщо такий є в зоні прикордонного контролю, або ж за допомогою інтернет-банкінгу, телефонного дзвінка у банк чи іншими засобами, доступними у пункті перетину кордону.

    Запрошення від осіб, у яких ви маєте намір зупинитися, можуть перевірити на кордоні, зв'язавшись із ними безпосередньо або через компетентні органи.

          Орієнтовні щоденні витрати, від яких мають право відштовхуватися прикордонники, наведені на сайті Єврокомісії а також на інтерактивній карті ГО «Європа без бар'єрів» та відрізняються від країни до країни.

  • Чи потрібно мені мати медичну страховку для подорожі країнами ЄС?

    Медична страховка не є обов'язковою вимогою для безвізового в'їзду. Проте її рекомендується мати для вашої ж упевненості.

  • Чи потрібна мені віза для роботи у країнах ЄС на термін менше трьох місяців?

    Так, для роботи у країнах Євросоюзу вам необхідно оформити національну робочу візу або посвідку на проживання навіть у тому випадку, якщо йдеться про сезонну роботу терміном менше трьох місяців.

  • Якщо я планую відвідати друга або родича, чи потрібно мені надати конкретну інформацію про цю людину на кордоні?

    Вас можуть попросити надати детальну інформацію про цю людину. Рекомендується мати із собою принаймні адресу та контактний номер телефону.

  • Чи потрібна мені віза для візиту у справах мого бізнесу, участі в конференції, навчальному курсі або у виставці?

    Ні.

  • Чи повинен я отримати навчальну візу, якщо я планую поїхати до країни ЄС для короткострокового навчання терміном менше 90 днів?

    Вам потрібно отримати дозвіл на навчання тільки у разі, якщо ви маєте намір перевищити термін у 90 днів перебування в Євросоюзі протягом 180-денного періоду. Для цього ви маєте подати заяву на довгострокову візу з метою навчання.

  • Чи є обмеження на подорожі з однієї країни Євросоюзу в іншу?

    Між країнами Шенгенської угоди немає прикордонного контролю. Прикордонний контроль є між країнами Шенгенської зони та Болгарією, Кіпром, Румунією та Хорватією.

  • Що трапиться, якщо я залишуся в ЄС більш ніж на 90 днів без посвідки на проживання або довгострокової візи?

    Перебування громадян України в ЄС понад 90 днів без посвідки на проживання або довгострокової візи є незаконним і може призвести до депортації та заборони повторного в'їзду до країн Євросоюзу терміном на кілька років.

  • Що трапиться, якщо я буду працювати в країнах Євросоюзу без дозволу на роботу?

    Працювати в ЄС, якщо ви в'їхали за безвізовим режимом - без дозволу на роботу, посвідки на проживання чи спеціальної робочої візи - категорично заборонено. Це може призвести до депортації та заборони повторного в'їзду до країн Євросоюзу терміном на кілька років, навіть якщо ви не порушили граничний термін безвізового перебування (правило 90/180).

Поставити запитання